Placeholder Picture

Heem en Museum, Dorp 64, 2382 Poppel (gem. Ravels)

Home
Bestuur
Museum
Contact
Placeholder Picture

Heemkunde- en Erfgoedvereniging
Nicolaus Poppelius vzw

Bestuur
Placeholder Picture

Op 15 oktober 1977 werd te Ravels de heemkundekring Nicolaus Poppelius opgericht. Meteen was dit de eerste vereniging die na de fusie van de drie dorpen Ravels, Weelde en Poppel voor de nieuwe gemeente ontstond. Aanvankelijk bestonden de activiteiten in het organiseren van lezingen, tentoonstellingen en uitstappen.
Al vlug echter begonnen er ook boeken te verschijnen. Niet minder dan acht titels zagen het levenslicht. Dan begon het werk aan een museum op volle toeren te draaien. Eens dat project ook gerealiseerd was, startte het bestuur een tijdschrift op. Het kreeg de titel "De drie Goddelijke Deugden". Daarmee wordt verwezen naar de bijnaam die de drie dorpen sedert mensenheugenis dragen.

In September 1995 werd het eerste museum geopend in het magazijn va de beschermde molen in Weelde. In 2005 kwam het voormalig Gemeentehuis van Poppel beschikbaar.
Op 7 december 2007 werd het huidige museum
" 't Kaske " geopend.


Bestuur
Voorzitter:               
Luc Andries         
voorzitter@nicolaus-poppelius.be
Secretaris:               
Rina van der Vloet           
secretaris@nicolaus-poppelius.be
Penningmeester:        
Ries van der Linden        
penningmeester@nicolaus-poppelius.be
Leden:     
Mieke van Hauteghem
Marinus Willems
Magda Vloemans
Ad Rens
Bas van Haeren
Andre van Gils
Cis Vissers
Harry Vrijsen
Werkgroepen
Redactie tijdschrift "De Drie Goddelijke Deugden":
Marinus Willems
Bas van Haeren
Luc Andries
redactie@nicolaus-poppelius.be
Museum
Marinus Willems
Magda Vloemans
Francis Vissers
museum@nicolaus-poppelius.be
Publiciteit
Mieke van Hauteghem
Website/Facebook
Ries van der Linden
Bas van Haeren
website@nicolaus-poppelius.be
Archief /Bibliotheek
Andre van Gils
Ad Rens
Marinus Willems 
Francis Vissers
Luc Andries
archief@nicolaus-poppelius.be